England - Premier League | 22:00 | | Luton | - | Everton | | | |
France - Ligue 1 | 20:00 | | Toulouse | - | Montpellier HSC | | | |
France - Ligue 1 | 22:00 | | RC Lens | - | FC Lorient | | | |
Germany - Bundesliga | 21:30 | | Hoffenheim | - | RB Leipzig | | | |
Italy - Serie A | 21:45 | | Torino | - | Bologna | | | |
Spain - La Liga | 22:00 | | Getafe | - | Athletic Bilbao | | | |
Netherlands - Eredivisie | 21:00 | | Sittard | - | GO Ahead Eagles | | | |
Netherlands - Eredivisie | 21:00 | | Almere | - | Heerenveen | | | |
England - Premier League II | 21:00 | | West Ham U21 | - | Blackburn U21 | | | |
England - Premier League II | 21:00 | | Arsenal U21 | - | Manchester United U21 | | | |
England - Premier League II | 21:00 | | Chelsea U21 | - | Brighton (Y) | | | |
England - Prof. Development League | 13:00 | | Barnsley U21 | - | Hull U21 | | | |
England - Prof. Development League | 15:00 | | Bournemouth U21 | - | Fleetwood Town U21 | | | |
England - Prof. Development League | 15:00 | | Ipswich Town U21 | - | Sheffield Wed U21 | | | |
England - Prof. Development League | 15:00 | | Coventry U21 | - | Sheffield United U21 | | | |
England - Prof. Development League | 16:00 | | Watford U21 | - | Burnley U21 | | | |
England - Prof. Development League | 16:00 | | Millwall U21 | - | Wigan U21 | | | |
England - Prof. Development League | 21:00 | | Colchester U21 | - | Charlton U21 | | | |
Algeria - Algeria Cup Women | 18:30 | | CF Akbou (W) | - | Constantine (W) | | | |
Argentina - Copa Argentina | 03:10 | | Racing Club | - | Talleres Remedios | | | |
Argentina - Primera A Women | 21:00 | | San Lorenzo (W) | - | Platense (W) | | | |
Asia - AFC Asian Cup U23 | 18:30 | | Japan U23 | - | Uzbekistan U23 | | | |
Australia - Darwin Premier League | 12:00 | | Casuarina | - | University Azzurri | | | |
Australia - NPL NSW 1 | 13:00 | | Nepean FC | - | Canterbury Bankstown FC | | | |
Australia - NPL NSW 1 U20 | 11:00 | | Nepean FC U20 | - | Canterbury Bankstown U20 | | | |
Australia - NPL NSW 2 | 13:00 | | Hurstville FC | - | Mounties Wanderers | | | |
Australia - NPL South Australia | 13:00 | | Campbelltown City | - | Adelaide Raiders | | | |
Australia - NPL South Australia Women | 11:30 | | Sturt Lions (R) | - | Flinders United (R) (W) | | | |
Australia - NPL South Australia Women | 11:30 | | Adelaide City (R) (W) | - | West Adelaide (R) (W) | | | |
Australia - NPL South Australia Women | 11:45 | | Salisbury Inter (W) | - | West Torrens Birkalla (W) | | | |
Australia - NPL South Australia Women | 11:45 | | Adelaide University (R) (W) | - | Metro United FC (R) (W) | | | |
Australia - NPL South Australia Women | 13:45 | | Adelaide City (W) | - | West Adelaide (W) | | | |
Australia - NPL South Australia Women | 13:45 | | Adelaide University (W) | - | Metro United (W) | | | |
Australia - NPL South Australia Women | 13:45 | | Salisbury Inter II (W) | - | West Torrens Birkalla (R) (W) | | | |
Australia - NPL South Australia Women | 14:00 | | Sturt Lions (W) | - | Flinders United (W) | | | |
Australia - NPL Victoria | 12:30 | | Dandenong Thunder SC | - | Melbourne Knights | | | |
Australia - NPL Victoria | 13:30 | | Altona Magic | - | Hume City | | | |
Australia - NPL Victoria 2 West | 13:30 | | Altona City | - | North Sunshine Eagles SC | | | |
Australia - NPL Victoria 2 West | 13:30 | | Brunswick Juventus | - | Essendon Royals | | | |
Australia - NPL Victoria U23 | 11:15 | | Altona Magic U23 | - | Hume City U23 | | | |
Australia - NPL Victoria Women | 12:30 | | Box Hill United SC (W) | - | Heidelberg United SC (W) | | | |
Australia - Queensland Premier League 3 | 13:30 | | Brisbane Knights | - | Virginia United | | | |
Australia - Tasmania Northern Championship | 13:15 | | Clarence Zebras (R) | - | South Hobart (R) | | | |
Australia - Victorian State League 1 | 13:30 | | Springvale White Eagles | - | Banyule City | | | |
Austria - 2 Landesliga | 20:00 | | Gleinstatten | - | Pax Gratkorn | | | |
Austria - Bundesliga | 20:30 | | A.Lustenau | - | Austria Vienna | | | |
Austria - Erste Liga | 19:10 | | Amstetten | - | Floridsdorfer | | | |
Austria - Erste Liga | 19:10 | | Liefering | - | Sturm Graz II | | | |
Austria - Erste Liga | 19:10 | | Dornbirn 1913 | - | Kapfenberger | | | |
Austria - Erste Liga | 19:10 | | Stripfing | - | Lafnitz | | | |
Austria - Erste Liga | 19:10 | | DSV Leoben | - | St. Polten | | | |
Austria - Erste Liga | 21:30 | | Grazer AK | - | Admira | | | |
Austria - Landesliga | 19:00 | | St. Jakob/Ros | - | SV Lendorf | | | |
Austria - Landesliga | 19:00 | | Thalgau | - | Seekirchen | | | |
Austria - Landesliga | 19:30 | | SV Schwechat | - | Simmeringer SC | | | |
Austria - Landesliga | 19:30 | | SK Treibach | - | Atus Velden | | | |
Austria - Landesliga | 20:00 | | Furstenfeld | - | ASK Mochart Koflach | | | |
Austria - Landesliga | 20:00 | | SAK 1914 | - | UFC Siezenheim | | | |
Austria - Landesliga | 20:30 | | SC/ESV Parndorf | - | Klingenbach | | | |
Austria - Regionalliga East | 20:00 | | SC Neusiedl 1919 | - | FC Marchfeld Donauauen | | | |
Austria - Regionalliga East | 20:30 | | Oberwart | - | Traiskirchen | | | |
Austria - Regionalliga East | 20:30 | | Krems | - | Ardagger | | | |
Austria - Regionalliga East | 20:30 | | Elektra | - | Drassburg | | | |
Austria - Regionalliga East | 20:30 | | Favoritner AC | - | Wiener Viktoria | | | |
Austria - Regionalliga East | 20:30 | | Wiener SK | - | Rapid Wien II | | | |
Austria - Regionalliga Mitte | 20:00 | | Gurten | - | Wallern | | | |
Austria - Regionalliga Mitte | 20:00 | | Deutschlandsberger | - | Bad Gleichenberg | | | |
Austria - Tirolliga | 19:00 | | Innsbrucker | - | SV Telfs | | | |
Bangladesh - Premier League | 13:00 | | Chittagong Abahani | - | Dhaka Mohammedan | | | |
Bangladesh - Premier League | 13:00 | | Sheikh Jamal | - | Brothers Union | | | |
Belgium - First Amateur Division | 21:00 | | Royal Charleroi SC II | - | KVV Thes Sport | | | |
Belgium - First Division A | 21:45 | | Westerlo | - | STVV | | | |
Belgium - Reserve League | 20:30 | | KV Oostende (R) | - | Westerlo (R) | | | |
Belgium - Reserve League | 20:30 | | Patro EM (R) | - | Lommel (R) | | | |
Belgium - Reserve League | 20:30 | | Deinze (R) | - | KV Kortrijk (R) | | | |
Belgium - Reserve League | 20:30 | | Waasland-Beveren (R) | - | FCV Dender (R) | | | |
Belgium - Reserve League | 20:30 | | Eupen (R) | - | Francs Borains (R) | | | |
Belgium - Reserve League | 21:00 | | RFC Liege (R) | - | Sint Truidense (R) | | | |
Belgium - Reserve League | 21:00 | | RWDM (R) | - | Lierse (R) | | | |
Belgium - Super League Women | 21:30 | | Femina Woluwe (W) | - | Charleroi (W) | | | |
Bosnia and Herzegovina - Premier League | 19:00 | | Velez Mostar | - | NK Posusje | | | |
Bosnia and Herzegovina - Premier League | 19:00 | | Zeljeznicar | - | Tuzla City | | | |
Bosnia and Herzegovina - Premier League | 21:30 | | Zrinjski | - | Siroki Brijeg | | | |
Brazil - Brasileiro Women | 03:00 | | Santos SP (W) | - | Fluminense RJ (W) | | | |
Brazil - Copa do Brasil | 38 I | | Botafogo RJ | 0-0 | Vitoria | | | |
Brazil - Copa do Brasil | 7 I | | Aguia de Maraba FC | 0-0 | Sao Paulo | | | |
Brazil - Copa do Brasil | 02:30 | | CRB | - | Ceara | | | |
Brazil - Copa do Brasil | 03:30 | | Palmeiras | - | Botafogo SP | | | |
Brazil - Copa do Brasil | 03:30 | | Goias | - | Cuiaba | | | |
Brazil - Paranaense U20 | 21:30 | | Patriotas U20 | - | Andraus U20 | | | |
Brazil - Paulista U20 | 21:00 | | Ibrachina U20 | - | AD Guarulhos U20 | | | |
Bulgaria - Second Professional League | 15:30 | | Dobrudzha | - | Septemvri Sofia | | | |
Bulgaria - Second Professional League | 18:00 | | Svoge | - | Marek Dupnitsa | | | |
Chile - Primera Division | 22:30 | | Palestino | - | Copiapo | | | |
Colombia - League U19 | 18:00 | | Cortulua U19 | - | Atletico Cali U19 | | | |
Colombia - League U19 | 19:00 | | Alberto Zamora U19 | - | Fortaleza Zipaquira U19 | | | |
Colombia - Primera B | 77 I | | Atletico Huila | 0-0 | Orsomarso | | | |
Croatia - 1 HNL | 15:50 | | Vukovar 91 | - | Sesvete | | | |
Croatia - 1 HNL | 18:00 | | Rudes | - | Istra 1961 | | | |
Croatia - 2 HNL | 19:00 | | Karlovac | - | Belisce | | | |
Czech Republic - 2nd League | 18:00 | | Pribram | - | Brno | | | |
Czech Republic - 2nd League | 19:00 | | Opava | - | Chrudim | | | |
Czech Republic - 2nd League | 19:00 | | Jihlava | - | Varnsdorf | | | |
Czech Republic - 3rd League | 19:00 | | Pisek | - | Domazlice | | | |
Czech Republic - 4th League | 20:00 | | FK Chomutov | - | SK Kladno | | | |
Czech Republic - 5th League | 18:30 | | FK Luhacovice | - | Hluk | | | |
Denmark - 1st Division | 19:30 | | Naestved | - | B.93 Copenhagen | | | |
Denmark - 1st Division | 20:00 | | Vendsyssel | - | Kolding | | | |
Denmark - 2nd Division | 20:00 | | Hellerup | - | FA 2000 | | | |
Denmark - 2nd Division | 20:00 | | AB Copenhagen | - | Middelfart | | | |
Denmark - 2nd Division | 20:00 | | Nykobing | - | Esbjerg | | | |
Denmark - 2nd Division | 20:00 | | Roskilde | - | Aarhus Fremad | | | |
Denmark - 3th Division | 20:00 | | Holbaek | - | Avarta | | | |
Denmark - 4th Division | 19:30 | | Aarhus Fremad 2 | - | Kjellerup | | | |
Denmark - 4th Division | 20:00 | | B 1908 | - | Naestved II | | | |
Denmark - Danmarksserien G. 4 | 19:00 | | Tarnby FF | - | Frederikssund IK | | | |
Denmark - Danmarksserien G. 4 | 19:30 | | Bronshoj BK | - | Glostrup | | | |
Denmark - League U19 | 17:00 | | Midtjylland U19 | - | AGF U19 | | | |
Denmark - Superligaen | 20:00 | | Aarhus | - | FC Nordsjaelland | | | |
Ecuador - Primera Women | 19:00 | | CSD Macara (W) | - | Deportivo Cuenca (W) | | | |
Ecuador - Serie B | 03:00 | | San Antonio FC Cotacachi | - | CD Vargas Torres | | | |
Egypt - Premier League | 19:00 | | Al Ittihad | - | Baladiyyat AL Mehalla | | | |
Egypt - Premier League | 19:00 | | FC Masr | - | Arab Contractors | | | |
England - EFL League One | 21:30 | | Barnsley | - | Bolton | | | |
Estonia - Meistriliiga | 19:00 | | Kalju | - | Tammeka | | | |
Faroe Islands - 1. Deild | 21:00 | | B71 Sandur | - | Vikingur Gota II | | | |
Faroe Islands - 1. Deild | 22:00 | | KI Klaksvik II | - | NSI Runavik II | | | |
Finland - Kakkonen Group A | 19:00 | | PPJ | - | Atlantis II | | | |
Finland - Kansallinen League Women | 18:30 | | PK-35 (W) | - | KuPS (W) | | | |
Finland - Kansallinen League Women | 18:30 | | HJK Helsinki (W) | - | HPS (W) | | | |
Finland - Kansallinen League Women | 19:00 | | Ilves Tampere (W) | - | PK Keski-Uusimaa (W) | | | |
Finland - Kolmonen League | 18:30 | | LAUTP | - | Union Plaani | | | |
Finland - Kolmonen League | 19:00 | | HPS | - | Ponnistus | | | |
Finland - Kolmonen League | 19:00 | | FC Haka Juniors | - | Nokian PS | | | |
Finland - Kolmonen League | 19:00 | | KoPa | - | Kultsu | | | |
Finland - Kolmonen League | 19:00 | | SIF | - | VPS II | | | |
Finland - Kolmonen League | 19:30 | | Valtti | - | Toolon Taisto | | | |
Finland - Kolmonen League | 19:45 | | Kings SC | - | ToU | | | |
Finland - Veikkausliiga | 18:00 | | VPS | - | Lahti | | | |
Finland - Ykkosliiga | 18:30 | | Kotkan Tyovaen | - | JaPS | | | |
France - Ligue 2 | 21:00 | | Bordeaux | - | AC Ajaccio | | | |
France - Ligue 2 | 21:00 | | Caen | - | Stade Lavallois | | | |
France - Ligue 2 | 21:00 | | SC Bastia | - | SC Amiens | | | |
France - Ligue 2 | 21:00 | | Rodez | - | Annecy | | | |
France - Ligue 2 | 21:00 | | Grenoble | - | US Concarneau | | | |
France - Ligue 2 | 21:00 | | ES Troyes AC | - | Valenciennes FC | | | |
France - Ligue 2 | 21:00 | | Angers SCO | - | Pau | | | |
France - Ligue 2 | 21:00 | | US Quevilly | - | Dunkerque | | | |
France - National 1 | 20:00 | | Chateauroux | - | Villefranche | | | |
France - National 1 | 20:30 | | US Avranches | - | Nancy | | | |
France - National 1 | 20:30 | | Le Mans | - | SO Choletais | | | |
France - National 1 | 20:30 | | Sochaux | - | Dijon | | | |
France - National 1 | 20:30 | | SAS Epinal | - | US Orleans | | | |
France - National 1 | 20:30 | | GOAL FC | - | Nimes | | | |
France - National 1 | 20:30 | | Red Star 93 | - | Versailles | | | |
France - National 1 | 22:00 | | Martigues | - | US Marignane | | | |
Germany - 2 Bundesliga | 19:30 | | Hamburger SV | - | St. Pauli | | | |
Germany - 2 Bundesliga | 19:30 | | Dusseldorf | - | FC Nurnberg | | | |
Germany - 3. Liga | 20:00 | | VFB Lubeck | - | Duisburg | | | |
Germany - Bremenliga | 20:30 | | Oberneuland | - | BTS Neustadt | | | |
Germany - Bundesliga U19 | 19:30 | | Nurnberg U19 | - | Heidenheim U19 | | | |
Germany - Bundesliga Women | 19:30 | | Wolfsburg (W) | - | Koln (W) | | | |
Germany - Landesliga | 20:00 | | Motor Wilsdruff | - | SSV Markranstadt | | | |
Germany - Landesliga | 21:00 | | SV Eintracht Verlautenheide | - | SC Germania Erftstadt-Lechenich | | | |
Germany - Oberliga Baden-Wuerttemberg | 20:00 | | Nottingen | - | Denzlingen | | | |
Germany - Oberliga NOFV-Nord | 20:30 | | Tasmania Berlin | - | TSG Neustrelitz | | | |
Germany - Oberliga NOFV-Sued | 19:00 | | VFL Halle 96 | - | Union Sandersdorf | | | |
Germany - Oberliga Westfalen | 19:30 | | 1. FC Gievenbeck | - | SpVgg Vreden 1921 | | | |
Germany - Regionalliga Bayern | 19:30 | | SV Turkgucu Ataspor | - | SV Schalding-Heining | | | |
Germany - Regionalliga Bayern | 20:00 | | TSV Buchbach | - | Bayern II | | | |
Germany - Regionalliga Bayern | 20:00 | | Aschaffenburg | - | FV Illertissen | | | |
Germany - Regionalliga Nord | 20:00 | | Meppen | - | Hamburger SV II | | | |
Germany - Regionalliga Nordost | 20:00 | | SV Babelsberg 03 | - | Berliner AK 07 | | | |
Germany - Regionalliga Nordost | 20:00 | | Hertha Berlin II | - | Erfurt | | | |
Germany - Regionalliga Nordost | 20:00 | | Eilenburg | - | ZFC Meuselwitz | | | |
Germany - Regionalliga West | 20:30 | | SV Rodinghausen | - | Gutersloh | | | |
Hungary - 1st League U19 | 14:00 | | Vasas U19 | - | Tarpa SC U19 | | | |
Hungary - NB I | 21:00 | | Fehervar | - | MTK | | | |
Iceland - 1 Deild | 22:15 | | Keflavik | - | IR Reykjavik | | | |
Iceland - 1 Deild | 22:15 | | Leiknir | - | Njardvik | | | |
Iceland - 1 Deild | 22:15 | | Afturelding | - | Grotta | | | |
Iceland - 1 Deild | 22:15 | | Throttur | - | Thor Akureyri | | | |
Iceland - 3 Deild | 22:15 | | Kari | - | Ellidi | | | |
Iceland - 3 Deild | 22:15 | | Augnablik Kopavogur | - | Vaengir Jupiters | | | |
Iceland - Premier League Women | 21:00 | | Stjarnan (W) | - | Tindastoll (W) | | | |
Iceland - Premier League Women | 21:00 | | Breidablik (W) | - | Hafnarfjordur (W) | | | |
Israel - Liga Alef | 13:40 | | MS Hapoel Lod | - | Hapoel Bikat Hayarden | | | |
Israel - Liga Alef | 13:40 | | Agudat Sport Ashdod | - | FC Holon Yaniv | | | |
Israel - Liga Bet | 11:00 | | Maccabi Ramla | - | Hapoel Ironi Gedera | | | |
Israel - Liga Bet | 13:40 | | Beitar Tel Aviv R | - | SC Tel Aviv | | | |
Israel - Liga Bet | 14:30 | | Maccabi Ahva Fureidis | - | Hapoel Bnei Fureidis | | | |
Israel - Liga Bet | 15:15 | | Hap.Beit Shean Mesilot | - | Maccabi Ahi Iksal | | | |
Israel - Liga Leumit | 16:00 | | Ihud Bnei Shefaram | - | Hapoel Kfar Saba | | | |
Israel - Liga Leumit | 16:00 | | Ironi Tiberias | - | Bnei Yehoda | | | |
Israel - Liga Leumit | 16:00 | | H. Ironi Rishon | - | H. Akko | | | |
Israel - Liga Leumit | 16:00 | | Hap.Ramat Gan | - | Hapoel Afula | | | |
Israel - Liga Leumit | 16:00 | | Kfar Kasem | - | Ness Tziona | | | |
Israel - Liga Leumit | 16:00 | | Maccabi Kabilio Jaffa | - | Hap.Umm al-Fahm | | | |
Israel - Liga Leumit | 16:00 | | Kiryat Shmona | - | Hapoel Natzrat Elit | | | |
Japan - 2nd Division Women | 05:30 | | FC Yamato Sylphid (W) | - | Diavorosso Hiroshima (W) | | | |
Japan - 2nd Division Women | 05:30 | | SEISA OSA Rheia Shonan (W) | - | Kibi Univ. Takahashi (W) | | | |
Japan - 2nd Division Women | 06:00 | | Veertien Mie (W) | - | Fukuoka J Anclas (W) | | | |
Japan - J1 League | 08:00 | | Yokohama F. Marinos | - | Iwata | | | |
Japan - J1 League | 08:00 | | Albirex Niigata | - | Hiroshima | | | |
Japan - J1 League | 09:00 | | C-Osaka | - | Consadole Sapporo | | | |
Japan - J1 League | 09:00 | | Machida | - | Kashiwa | | | |
Japan - J1 League | 09:00 | | Kashima Antlers | - | Shonan Bellmare | | | |
Japan - J1 League | 09:00 | | Sagan Tosu | - | Verdy | | | |
Japan - J1 League | 09:00 | | Tokyo | - | Kyoto | | | |
Japan - J1 League | 10:00 | | Kawasaki Frontale | - | Urawa | | | |
Japan - J1 League | 10:00 | | Avispa Fukuoka | - | G-Osaka | | | |
Japan - J1 League | 13:00 | | Nagoya | - | Kobe | | | |
Japan - J2 League | 07:10 | | Tokushima | - | Ehime | | | |
Japan - J2 League | 08:00 | | Fujieda MYFC | - | Kusatsu | | | |
Japan - J2 League | 08:00 | | Yokohama FC | - | Mito | | | |
Japan - J2 League | 08:00 | | Montedio Yamagata | - | Okayama | | | |
Japan - J2 League | 08:00 | | Kofu | - | Oita | | | |
Japan - J2 League | 08:00 | | Kumamoto | - | Kagoshima Utd | | | |
Japan - J2 League | 08:00 | | Vegalta Sendai | - | Renofa Yamaguchi | | | |
Japan - J2 League | 08:00 | | Shimizu S-Pulse | - | Tochigi | | | |
Japan - J2 League | 08:00 | | V-Varen Nagasaki | - | Blaublitz | | | |
Japan - J2 League | 10:00 | | Iwaki | - | Jef United Chiba | | | |
Japan - J3 League | 07:00 | | Gainare Tottori | - | Omiya Ardija | | | |
Japan - J3 League | 08:00 | | Giravanz Kitakyushu | - | YSCC | | | |
Japan - J3 League | 08:00 | | Grulla Morioka | - | Kanazawa | | | |
Japan - J3 League | 08:00 | | Ryukyu | - | Kamatamare | | | |
Japan - J3 League | 08:00 | | Nara Club | - | Imabari | | | |
Japan - J3 League | 08:00 | | Azul Claro Numazu | - | Fukushima Utd | | | |
Japan - J3 League | 08:00 | | Yamaga | - | Vanraure | | | |
Japan - J3 League | 08:00 | | Toyama | - | Tegevajaro Miyazaki | | | |
Japan - J3 League | 08:00 | | Sagamihara | - | FC Osaka | | | |
Japan - J3 League | 10:00 | | Nagano | - | Gifu | | | |
Japan - WE League Women | 07:00 | | Omiya Ardija (W) | - | MyNavi Sendai (W) | | | |
Japan - WE League Women | 07:00 | | Sanfrecce Hiroshima (W) | - | Nagano (W) | | | |
Japan - WE League Women | 08:00 | | Urawa (W) | - | C-Osaka (W) | | | |
Latvia - First League | 20:00 | | Saldus Ss Leevon | - | Super Nova | | | |
Latvia - Higher League | 18:00 | | BFC Daugavpils | - | Jelgava | | | |
Lithuania - I Lyga | 18:00 | | Panevezys II | - | Atmosfera | | | |
Lithuania - I Lyga | 18:00 | | Minija | - | Neptunas Klaipeda | | | |
Lithuania - I Lyga | 19:00 | | Garliava Kaunas | - | Kedainiu Nevezis | | | |
Myanmar - Myanmar Cup | 12:30 | | Thitsar Arman FC | - | Ispe FC | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | Dordrecht 90 | - | Willem II | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | Roda JC | - | Cambuur | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | VVV-Venlo | - | Jong Ajax | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | AZ II | - | Mvv Maastricht | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | Stormvogels/Telstar | - | Groningen | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | PSV Eindhoven (R) | - | Top Oss | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | De Graafschap | - | Jong FC Utrecht | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | NAC Breda | - | Den Haag | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | Helmond Sport | - | Eindhoven | | | |
Netherlands - Eerste Divisie | 21:00 | | Den Bosch | - | Emmen | | | |
Nicaragua - Liga de Ascenso | 02:00 | | CD Junior de Managua | - | Real Madriz | | | |
Northern Ireland - Premiership | 21:45 | | Ballymena | - | Institute | | | |
Peru - Primera Division | 23:00 | | AD Tarma | - | Universitario | | | |
Poland - 1st League | 19:00 | | Gornik Leczna | - | Odra Opole | | | |
Poland - 1st League | 21:30 | | Podbeskidzie | - | Arka Gdynia | | | |
Poland - 2nd League | 17:00 | | Polonia Bytom | - | Sandecja Nowy S | | | |
Poland - 2nd League | 20:00 | | Kotwica Kolobrzeg | - | Olsztyn | | | |
Poland - 2nd League | 20:00 | | Skra | - | LKS Lodz II | | | |
Poland - 3rd League | 13:00 | | Pilica Bialobrzegi | - | Concordia Elblag | | | |
Poland - 3rd League | 14:00 | | Polonia Sroda | - | Pogon Nowe Skalmierzyce | | | |
Poland - 3rd League | 16:00 | | MKS Notec Czarnkow | - | Cartusia Kartuzy | | | |
Poland - 3rd League | 16:00 | | KS Rakow II Czestochowa | - | Gornik Zabrze II | | | |
Poland - 3rd League | 16:00 | | Star Starachowice | - | Wiazownica | | | |
Poland - 3rd League | 17:00 | | Swidniczanka Swidnik | - | Kszo Ostrowice | | | |
Poland - 3rd League | 17:00 | | MKP Carina Gubin | - | Unia Turza Slaska | | | |
Poland - 3rd League | 17:00 | | SP Zawisza Bydgoszcz | - | Blekitni Stargard | | | |
Poland - 3rd League | 17:00 | | Swit Nowy Dwor Mazowiecki | - | MKS Mlawianka Mlawa | | | |
Poland - 3rd League | 18:00 | | Mks Kluczbork | - | Sleza Wroclaw | | | |
Poland - 3rd League | 18:00 | | Warta Sieradz | - | GKS Belchatow | | | |
Poland - 3rd League | 18:00 | | Lechia Tomaszow Mazowiecki | - | Legionowo | | | |
Poland - 3rd League | 18:00 | | Sokol Sieniawa | - | Garbarnia | | | |
Poland - 3rd League | 20:45 | | Unia Skierniewice | - | Bron Radom | | | |
Poland - Ekstraklasa | 19:00 | | Cracovia | - | Gornik Zabrze | | | |
Poland - Ekstraklasa | 21:30 | | Ruch Chorzow | - | Lech Poznan | | | |
Portugal - Primeira Liga | 22:15 | | Moreirense | - | Vizela | | | |
Portugal - Segunda Division | 20:00 | | Santa Clara | - | CF OS Belenenses | | | |
Rep. Ireland - 1st Division | 21:45 | | Finn Harps | - | Treaty United | | | |
Rep. Ireland - 1st Division | 21:45 | | Cobh Ramblers | - | Bray | | | |
Rep. Ireland - 1st Division | 21:45 | | Kerry FC | - | Cork city | | | |
Rep. Ireland - 1st Division | 21:45 | | Wexford | - | Athlone | | | |
Rep. Ireland - 1st Division | 21:45 | | UC Dublin | - | Longford Town | | | |
Rep. Ireland - Premier Division | 21:45 | | Dundalk | - | Shelbourne | | | |
Rep. Ireland - Premier Division | 21:45 | | Sligo Rovers | - | Waterford | | | |
Rep. Ireland - Premier Division | 21:45 | | Galway | - | Derry City | | | |
Rep. Ireland - Premier Division | 21:45 | | Bohemians | - | Shamrock Rovers | | | |
Rep. Ireland - Premier Division | 21:45 | | St. Patrick's | - | Drogheda | | | |
Romania - 2nd League Women | 11:00 | | Arges Pitesti (W) | - | AFC Hermannstadt (W) | | | |
Romania - Liga 2 | 17:00 | | CSC 1599 Selimbar | - | Gloria Buzau | | | |
Romania - Liga 3 Serie 10 | 18:00 | | Minerul Ocna Dej | - | Victoria Carei | | | |
Romania - Liga 3 Serie 2 | 18:00 | | Vointa Limpezis | - | ACS Hamangia Baia | | | |
Romania - Liga 3 Serie 4 | 14:00 | | Muscelul Campulung | - | CSO Plopeni | | | |
Romania - Liga 3 Serie 5 | 18:00 | | Viitorul Curita | - | ACS Sepsi II | | | |
Romania - Liga 3 Serie 6 | 18:00 | | Petrolul Ploiesti | - | Sporting Rosiori | | | |
Romania - Liga 3 Serie 7 | 18:00 | | Acs Ghiroda | - | ACS Viitorul Simian | | | |
Romania - Liga I | 20:00 | | Farul Constanta | - | Sepsi OSK | | | |
Saudi Arabia - Professional League | 18:00 | | Al Taawon Buraidah | - | Al Hilal | | | |
Saudi Arabia - Professional League | 21:00 | | Abha | - | Al Ittihad | | | |
Saudi Arabia - Professional League | 21:00 | | Al Ittifaq | - | Al Feiha | | | |
Scotland - Championship | 21:45 | | Inverness | - | Greenock Morton | | | |
Scotland - Championship | 21:45 | | Raith Rovers | - | Arbroath | | | |
Scotland - Championship | 21:45 | | Dundee United | - | Partick Thistle | | | |
Scotland - Championship | 21:45 | | Ayr United | - | Dunfermline Athletic | | | |
Scotland - Championship | 21:45 | | Queen's Park | - | Airdrieonians | | | |
Slovakia - 1st League | 18:30 | | Banska Bystrica | - | Kosice | | | |
South America - South American U20 Championship Women | 79 I | | Peru U20 (W) | 2-2 | Paraguay U20 (W) | | | |
South America - South American U20 Championship Women | 02:30 | | Colombia U20 (W) | - | Argentina U20 (W) | | | |
South America - South American U20 Championship Women | 05:00 | | Venezuela U20 (W) | - | Brazil U20 (W) | | | |
South Korea - K3 League | 09:00 | | Daejeon Korail | - | Pocheon | | | |
South Korea - K3 League | 10:00 | | Yeoju Citizen | - | Hwaseong | | | |
South Korea - K3 League | 11:00 | | Gyeongju HNP | - | Siheung Citizen | | | |
Spain - Segunda Division | 21:30 | | Villarreal B | - | Levante | | | |
Sweden - 1st Division Norra | 20:00 | | AFC Eskilstuna | - | Hammarby TFF | | | |
Sweden - 1st Division Norra | 20:00 | | IFK Stocksund | - | Taby IS | | | |
Sweden - 2nd Division Norra Gotaland | 20:15 | | Herrestads AIF | - | Vanersborgs | | | |
Sweden - 2nd Division Norra Gotaland | 20:30 | | Vanersborgs FK | - | Ahlafors | | | |
Sweden - 2nd Division Sodra Gotaland | 20:00 | | Rappe GOIF | - | Nosaby | | | |
Sweden - 2nd Division Sodra Gotaland | 20:00 | | FBK Balkan | - | IF Lodde | | | |
Sweden - 2nd Division Sodra Gotaland | 20:00 | | IFK Hassleholm | - | Hassleholm | | | |
Switzerland - Challenge League | 20:30 | | AC Bellinzona | - | Xamax | | | |
Switzerland - Challenge League | 20:30 | | Schaffhausen | - | Stade Nyonnais | | | |
Switzerland - Challenge League | 21:15 | | Sion | - | Wil 1900 | | | |
Switzerland - Challenge League | 21:15 | | FC Baden | - | Thun | | | |
Switzerland - Challenge League | 21:15 | | Vaduz | - | Aarau | | | |
Syria - Syrian Cup | 15:00 | | Al Wahda | - | Hutteen | | | |
Syria - Youth League | 16:00 | | Al Futowa U23 | - | Al Karamah U23 | | | |
Syria - Youth League | 16:00 | | Al Ittihad Aleppo U23 | - | Al Sahel Tartous U23 | | | |
Tajikistan - Championship | 16:00 | | Regar-TadAZ | - | Eskhata | | | |
Turkey - Turkcell Super League | 20:00 | | Besiktas | - | Rizespor | | | |
Turkey - Turkcell Super League | 20:00 | | Ankaragucu | - | Alanyaspor | | | |
United Arab Emirates - 1st Division | 17:00 | | Al Jazira Al Hamra | - | Dubai United | | | |
United Arab Emirates - 1st Division | 17:00 | | Dibba Al Hisn | - | Dibba Al Fujairah | | | |
United Arab Emirates - 1st Division | 17:05 | | Al Arabi | - | Al Thaid | | | |
United Arab Emirates - UAE Cup | 19:45 | | Al Wahda | - | Al Ain | | | |
Uruguay - Primera Division | 18:30 | | Danubio | - | Rampla Juniors | | | |
Uruguay - Primera Division | 21:00 | | Liverpool Mont | - | Penarol | | | |
Vietnam - V-League 1 | 14:00 | | Hong Linh Ha Tinh | - | NHS Quang Nam | | | |